Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Автопром може приносити мільйонні прибутки (РЕЗОЛЮЦІЯ)

 
 
УСПП та Федерація роботодавців автомобільної галузі подали керівництву держави пропозиції невідкладних заходів щодо відродження автопрому.

У засіданні за кругли столом в УСПП, присвяченому відродженню вітчизняного автопрому, як ми уже повідомляли, взяли участь Представники Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал".

Про те, що автопром може приносити сотні мільйонів доларів прибутків та забезпечувати сотні тисяч робочих місць, на круглому столі говорили президент УСПП Анатолій Кінах, голова парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, президент "УкрАвтоПрому" Михайло Резнік, голова правління корпорації "УкрАВТО" Олександр Козіс, віце-президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" Олександр Насікан та заступник голови правління "УкрАВТО" Олег Папашев.

Зважаючи на ризики та проблеми автомобільної галузі, учасники круглого столу виокремили ряд першочергових завдань та уклали офіційну резолюцію з наступними пропозиціями до:

Верховної Ради України:

1. У першому півріччі 2018 року:

забезпечити впровадження фіскальних та митних стимулів для учасників індустріальних парків шляхом прийняття в І півріччі 2018 року законопроектів №2554а-д та 2555а-д;

ініціювати прийняття пакету стимулів для розвитку української промисловості, у т.ч. автовиробництва (на базі законопроекту №8145 від 16.03.2018);

законодавчо забезпечити проведення закупівлі за державні кошти автомобільної техніки виключно вітчизняного виробництва;

скасувати акцизний податок на кузова для промислового складання легкових автомобілів;

прийняти проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні №8160 від 19.03.2018 та проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні, №8159 від 19.03.2018 р.;

врегулювати ситуацію з безконтрольним та нелегальним ввезенням автомобілів на іноземній реєстрації в Україну.

2. До кінця 2018 року розробити та прийняти:

Закон «Про стимулювання виробництва екологічного транспорту та його складових в Україні»;

Закон «Про підтримку вітчизняного автомобілебудування шляхом створення автомобільного кластеру».

Кабінету Міністрів України:

1. До кінця першого півріччя 2018 року розробити та прийняти:

концепцію розвитку автомобільної промисловості;

соціально-економічну програму запобігання трудової міграції населення за кордон;

програму відновлення в Україні професійно-технічної освіти, в якій передбачити підготовку кадрів для промислового виробництва та автомобілебудівої галузі. Скоординувати цю програму з очікуваною пропозицією робочих місць.

2. Розпочати роботу Експортно-кредитного агентства в поточному році, як це визначено в планах уряду. Передбачити в державному бюджеті України на 2019 рік збільшення видатків на формування статутного капіталу Експортно-кредитного агентства та його фінансування.

3. Розробити і реалізувати механізми щодо компенсації інвестору коштів за створення інфраструктури (енерго- і водопостачання, під’їзні дороги, тощо).

4. З метою завантаження потужностей діючих підприємств прийняти проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку визначення товарів, що ввозяться на митну територію України для використання у промисловому виробництві моторних транспортних засобів».

5. Терміново розпочати переговори з Єврокомісією щодо дострокової лібералізації імпортних мит ЄС на автомобілі, що вироблені в Україні.


Потенціал Інформ


19.04.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта