Логін:
Пароль:
 


Архів подій






 

українською мовою / на русском языке

Дилема роботодавця: Поїти чи не поїти молоком за шкідливі умови праці

 
 
За радянських часів, це була обязалівка – поїти молоком працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці.

А тепер? Чи визначене законодавством лікувально-профілактичне харчування на шкідливих виробництвах?

Новації законодавства погодилась розтлумачити начальник відділу експертизи умов праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олена Діліон:

- Останнім часом спостерігаються численні звернення роботодавців щодо питань видачі молока працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами у зв’язку з новаціями законодавства з цих питань.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 № 1022-р з 1 березня 2018 року Порядок безкоштовної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам і службовцям, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, який затверджено постановою Держкомітету СРСР з праці та соціальних питань і Президії ВЦРПС від 16.12.87 № 731/П-13, і Правил безплатної видачі лікувально-профілактичного харчування, що затверджено постановою Держкомпраці Ради Міністрів СРСР і Президії ВЦРПС від 07.01.77 № 4/П-1, визнано такими, що не застосовуються на території України.

Отже, на сьогодні такі порядки законодавством України не врегульовано. Тож, у роботодавця постає питання: видавати чи ні?

Слід зазначити, що, хоч відповідні порядки й скасовано, проте, ст. 166 Кодексу законів про працю України та ст. 7 Закону України "Про охорону праці" передбачено, що працівники, зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами.

За роз’ясненнями Міністерства соціальної політики України, на теперішній час роботодавець самостійно вирішує всі питання безкоштовної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів і лікувально-профілактичного харчування працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, у колективному договорі або угоді з урахуванням результатів атестації робочих місць за умовами праці.

При цьому, при визначенні права працівників на безкоштовне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів слід керуватися Переліком хімічних речовин, при роботі з якими у профілактичних цілях рекомендовано вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, який затверджено Міністерством охорони здоров’я СРСР від 04.11.87 за № 4430-87, і який на теперішній час залишається чинним.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 № 994 "Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці", обсяг і джерела фінансування витрат на охорону праці (серед яких – забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком чи рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою) визначаються у колективному договорі або угоді.


За матеріалами zp.dsp.gov.ua


04.07.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 



Потенціал Інформ

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької області



Агентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта