Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

9 січня - Степанов день

 
 
9-ий день у році


СВЯТА


День Республіки Сербської

День пам'яті Рауда Сильного

Національний день мучеників в Панамі

День прийняття Резолюції про відділення Меджімурья від угорської держави

Свято бога Ебісу, покровителя рибалок і торгівців9 СІЧНЯ У НАРОДНОМУ КАЛЕНДАРІ


Степанов день


Дата за старим стилем: 27 грудня


Степанов день отримав назву на честь святого Стефана - першого християнського мученика, який походив з єврейської діаспори.

На Русі цей день був примітний тим, що пастухи укладали договори з селянами, у яких була худоба.

Крім пастухів в Степанов день вшановували і коней - їх було прийнято поїти з срібного посуду (якщо вона була в будинку). Також по кутах двору ставили осикові кілки - щоб відьми не могли підійти до будинку і хліву.

Ще в цей день дівчата «ховали» свої печалі. Для цього в певному місці встановлювали «чашу згубну», і дівчата, підходячи по черзі, зливали в неї воду з принесених із собою судин - як якщо б змивали тугу з серця.

Також продовжувалися Святки - час веселощів і гучних ігор. Молоді люди ходили по хатах, вітали всіх зі святами і співали пісні, бажаючи односельцям щедрого року і гарного врожаю.

Пригощалися в цей день «колядками» - маленькими пиріжками з прісного тіста з різними начинками, а також медовими пряниками. Обов'язковим атрибутом свята були фігурки з тіста у вигляді корів, овець і пастухів. Ними прикрашали стіл і дарували їх рідним.

У народі говорили: «Прийшов Степан - на ньому червоний жупан». Це означало, що варто було чекати морозів. А от якщо на Степанов день йшов сніг - це віщувало негоду і мокру погоду.ХРОНОГРАФ


1792 - укладений Ясський мирний договір, що завершив російсько-турецьку війну 1787-1792.


1905 - «Кривава неділя» в Санкт-Петербурзі: складена «Петиція робітників і жителів Петербурга для подання Миколі II», при спробі вручити її цареві мирна демонстрація була жорстоко розігнана владою.


1907 - у Вільнюсі відкрилася перша литовська художня виставка.


1932 - в руїнах стародавнього індіанського поселення Монте-Альбана на півдні Мексики виявлено багатющий скарб XIII століття, що належить народності сапотеків.


1951 - офіційно відкрито будівлю штаб-квартири ООН в Нью-Йорку.


1958 - Рада Міністрів СРСР прийняла постанову про організацію Новосибірського державного університету, який розглядався як складова частина СВ АН СРСР.


1992 - проголошення незалежності Республіки Сербської.


1992 - Гвінея, Венесуела і Чилі визнали незалежність України. У цей же день Україна встановила дипломатичні відносини з КНДР.


1996 - бойовики Салмана Радуєва захопили будівлю лікарні у Кизлярі, узявши в заручники 3700 чоловік.НАРОДИЛИСЯ У ЦЕЙ ДЕНЬ


1817 - Олександр Афанасьєв-Чужбинський, український і російський письменник. («Що було на серці», «Спогади про Т. Г. Шевченка» і т.д.)


1878 - Уотсон Джон Бродес, американський психолог, засновник біхевіоризму (один з напрямів психології, зводить поведінку людей до механічних, машіноподобних актам у відповідь на зовнішні подразнення.).


1889 - Персі Джон Даніелла, британський математик, розробив узагальнену теорію інтегрування і диференціювання


1890 - Карел Чапек, чеський письменник, найвідоміші твори: збірки оповідань та казок, роман «Війна з саламандрами», п'єси «Біла хвороба», «Мати», «З життя комах», «РУР». Придумав і поширив назву «робот».


1907 - Микола Лівицький, український громадсько-політичний діяч, Президент УНР в екзилі.


1913 - Ніксон Річард, 37-й президент США. Ніксон - єдиний президент США, який достроково припинив свої повноваження і подав у відставку. Це сталося після скандалу, відомого як «Уотергейт», і звинувачень, які загрожували йому імпічментом.


1920 - Мечислав Павліковській, польський актор театру і кіно. Популярність принесла роль Яна Заглоба у фільмі Пан Володиєвський, а також він був провідним в «В вечорах біля мікрофона».


1924 - Сергій Параджанов, вірмено-український кінорежисер («Тіні забутих предків», «Колір граната» та ін.)


1944 - Джиммі Пейдж, британський музичний діяч, один з найкращих гітаристів, творець рок-групи Led Zeppelin.


1970 - Лара Фабіан, бельгійсько-канадська співачка, яка відома всьому світу сильним вокалом та філігранною технікою виконання.


1978 - Олександр Джеймс Маклін, співак, учасник групи «Backstreet Boys».ДЕНЬ АНГЕЛА


Степан, Тихон, Федір, Антоніна


За матеріалами www.calend.ru


09.01.2013
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта