Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Кава в Україні подорожчає: напій в дефіциті

 
 
Ціни на каву в Україні виростуть. Про це ФІНАНСАМ bigmir)net розповіла керівник аналітичного департаменту агентства Agriculture (ААА Марія Колесник. При цьому найбільше підвищення цін торкнеться дорогої, якісної кави.


Зростання цін на каву - загальносвітова тенденція. Споживання цього напою випереджає його виробництво в середньому на шість мільйонів мішків вагою 60 кг, тобто 360 тисяч тонн. За минулий сезон був вирощений 131 мільйон мішків, а попит був на 137 мільйонів.


І ця тенденція буде зберігатися. Адже населення Землі збільшується, нових споживачів ароматного напою стає все більше. До 2021 року експерти прогнозують дефіцит кави в 41 мільйон мішків, а це 2,5 млрд. зерен.


"Великі обсяги каву вирощують в бідних країнах. Там на собівартість не завжди впливає на кінцеву ціну. Але в основних регіонах кави врожайність падає - десь йдуть військові дії, десь погодні умови зробили вплив. У всьому світі думають, як освоїти інші способи вирощування кави, щоб підвищити її врожайність", - пояснила Колесник.


А поки способи підвищити врожайність не вигадані, кава може стати напоєм для багатих. Вже в 2013 році генеральний директор Російської асоціації виробників чаю та кави Рамаз Чантурія прогнозує зростання цін на 3%. І це тільки на сировину - зелена зернова кава.


За словами Колесник, ціни на каву в Україні теж будуть рости.


Хоча товаровиробники протягом останніх 50 років намагаються здешевити фасовану і розчинну каву, додаючи в неї зерна більш дешевих сортів.


"Виробники все більше прагнуть збільшити вміст робусти і знизити арабіки, тому що робуста - більш дешева. У результаті страждають смакові якості кави", - говорить Марія Колесник. Вона додає, що дорожчатимуть як дорогі сорти кави, так і дешеві, але 100%-ва арабіка виросте в ціні набагато більше.


За матеріалами www.ricardo.com.ua


08.02.2013
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 Потенціал Інформ

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта