Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

На Запоріжжі заборгованість із зарплати зменшилась майже на 8 мільйонів

 
 
Загальна сума заборгованості із заробітної плати по області скоротилась у жовтні майже на 8 мільйонів гривень або на 3,4 відсотка.

Втім, станом на перше листопада - зарплатні борги складають 225,9 мільйона. Левова частка від цієї суми припадає на підприємства державного сектору економіки. А це 194,7 мільйона гривень або 86,2% від загальної суми заборгованості.

Про це йшлося сьогодні, 27 листопада, на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.

"Сьогоднішня нарада є дуже актуальною з огляду на введення в державі воєнного стану", - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та нагадав присутнім, що за невиплату заробітної плати передбачена кримінальна відповідальність.

"Зважаючи, що у Запорізькій області нині працює чимало стратегічно важливих підприємств, ми, - зауважив він, - не можемо допустити на них якихось негараздів. У свою чергу, затримки зарплатні можуть викликати соціальне невдоволення і в підсумку навіть масові заворушення. Тож, нині влада області може вживати всіх необхідних заходів для уникнення подібних ситуацій. Як приклад можу назвати дуже відому ситуацію з боргами "Запоріжжяобленерго", які практично повністю сформовані боргами перед ними з боку ЗТМК. Тож нині я звернуся до прокуратури області з проханням юридично опрацювати це питання. Адже ЗТМК не тільки не платить за використані обсяги електроенергії, а й не допускає фахівців "Запоріжжяобленерго" на територію підприємства для проведення перевірок їхньої діяльності. Та нинішня ситуація в країні каже про те, що ми не можемо ризикувати спокоєм нашої держави та її громадян. Тож порушників очікують дуже суворі міри покарання".

За підсумками засідання керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації доручено продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства державного сектору економіки, що мають борги із заробітної плати, щодо забезпечення стабілізації господарської діяльності цих підприємств та погашення заборгованості перед їх працівниками та підготувати пропозиції щодо шляхів розв’язання проблеми погашення заборгованості із заробітної плати, насамперед на підприємствах державного сектору економіки.

Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення доручено тримати на постійному контролі стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної власності та вживати заходів щодо недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати перед їх працівниками.


За матеріалами www.zoda.gov.ua


27.11.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта