Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Питання зайнятості населення області на контролі обласного координаційного комітету

 
 
Під керівництвом заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірини Разуваєвої відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Учасники розглянули хід виконання у 2018 році заходів програми зайнятості населення Запорізької області на 2018-2020 роки, зокрема в частині сприяння працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців та ВПО.


"Обласну програму зайнятості затверджено у 2018 році з метою стабілізації ринку праці, який внаслідок складної економічної та політичної ситуації в країні характеризувався зменшенням чисельності працюючих і зростанням рівня безробіття. Завдяки вжитим заходам сьогодні на ринку праці області спостерігаються позитивні зрушення" - повідомила Ірина Разуваєва.


За підсумками 2018 року порівняно з 2017 роком рівень безробіття серед населення у віці 15-70 років в області зменшився на 0,8% і склав 9,9% (по Україні - 8,8%). Рівень зайнятості населення у цій віковій категорії відповідно збільшився на 1,5 відсоткових пункта і становив 56,7% (по Україні – 57,1%).


Однак проблема детінізації зайнятості та заробітної плати залишається нагальною. І хоча за останні три роки рівень «тіньової» зайнятості зменшився на 3% і становив 36,7% працюючих, такий рівень неформальних трудових відносин залишається загрозою для ефективного соціально-економічного розвитку області.


ЗОСППР «Потенціал» разом з партнерами активно сприяють працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб за допомогою проекту «Перший бізнес Хаб на Запоріжжі». Це спільний проект Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал», Запорізької обласної федерації роботодавців і Запорізького обласного центру зайнятості.


Запорізький Бізнес Хаб створений, щоб об’єднати амбітних та креативних підприємців-початківців. Перш за все, безробітних, що мріють відкрити власний бізнес та досягти успіху. В цьому їх підтримає, причому, безоплатно, Бізнес Хаб, залучаючи фахівців, як зі сторони роботодавців, так й служби зайнятості, а також юристів та інших експертів. Перші два сезони вже мають свої позитивні результати. Випускники отримали сертифікати, а більшість з них започаткували свій бізнес, а, отже, створили нові робочі місця. Зараз триває підготовка до третього сезону.

Учасники засідання обговорили заходи, спрямовані на підвищення рівня оплати праці в частині мінімальної заробітної плати та легалізації відносин у сфері зайнятості населення. Крім цього, затверджено план роботи обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення на друге півріччя 2019 року.


В роботі засідання комітету від ЗОСППР «Потенціал» взяли участь виконавчий директор ЗОСППР «Потенціал» Валерій Крайній, його заступниця Ірина Стрельбицька, голова Федерації роботодавців ринків Запорізької області Анатолій Горбатов, начальниця відділу з кадрів ПАТ «Запоріжтрансформатор» Алла Петрякова, віце-президент ЗОСППР «Потенціал», голова Запорізької обласної організації роботодавців у сфері будівництва, проектування та архітектури Анатолій Антоненко.


За матеріалами ЗОДА (фото ЗОДА)


Потенціал Інформ


27.05.2019
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта