Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

У Запоріжжі школярів з 5 класу вчитимуть робочим професіям

 
 
Питання профілізації освітніх закладів порушувались сьогодні, 2 березня, в ЗОСППР «Потенціал» під час зустрічі, ініційованою директором департаменту освіти і науки міськради Юлією Погребняк.

Профілізацію навчальних закладів: шкіл, ліцеїв та гімназій – визначено пріоритетним напрямком в процесі реформування за Законом про освіту, що набрав чинності у 2017 році. Для його реалізації, перш за все, потрібні майстерні, профтехнічні учбові центри та полігони. Самотужки освітянам це питання не вирішити. Створити належну матеріально-технічну базу з профорієнтації навчального процесу можливо лише за безпосередньої участі та фінансової підтримки підприємств. Роботодавці, у свою чергу, зважаючи на нинішній дефіцит робочих професій на ринку праці, зацікавлені в підготовці кадрі для своїх виробництв.

Адже, за статистикою, нинішні шкільні та позашкільні учбові заклади, здебільшого, мають гуманітарний напрямок, а спеціалізовані профтехнічні – готують фахівців не за потребами місцевих підприємств. Фактично, масово тиражують перукарів і барменів, але не фахівців робочих спеціальностей, яких бракує на заводах та будовах.

Президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Олександр Головко підтримав ініціативу Юлії Погребняк, зокрема щодо впровадження STEM-освіти та профорієнтації школярів, починаючи не з 9 класу, як зараз, а з 5-го, заохочуючи підростаюче покоління до професій, що є актуальними у Запоріжжі.

Це стане й темою спільної зустрічі освітян, промисловців і підприємців, що відбудеться найближчим часом. ЗОСППР «Потенціал» та департамент освіти і науки міської ради розпочали підготовку до його проведення.


Нагадаємо, STEM-освіта (від англ. Science - природничі науки, Technology - технології, Engineering - інженерія, проектування, дизайн, Mathematics - математика) - це категорія, яка визначає відповідний педагогічний процес (технологію) формування і розвитку розумово-пізнавальних і творчих якостей молоді, рівень яких визначає конкурентну спроможність на сучасному ринку праці: здатність і готовність до розв’язання комплексних задач (проблем), критичного мислення, творчості, когнітивної гнучкості, співпраці, управління, здійснення інноваційної діяльності.


Потенціал Інформ


02.03.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта