Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Уряд планує збільшити податкове навантаження на бізнес з 3% до 5% від обороту

 
 
Податкові накладні на суму від 50 тис.грн. (зараз – від 500 тис.грн.) будуть моніторитися, значить – можливе і їх блокування.

Ці дві новації прописані в урядовому проекті постанови "Про внесення змін до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних". Ці заходи – неохочий компроміс між бізнесом і владою, яка ініціювала більш жорсткі до того норми "боротьби зі схемниками". При недосконалості системи моніторингу вони можуть зачепити багато законослухняних, нормально працюючих компаній – як це вже було минулого року, коли блокувалися тисячі податкових накладних. Проте, в Союзі промисловців і підприємців відзначають: тут будуть контролювати, як це впливатиме на реальний бізнес, і якщо новації хоч якось ускладнюватимуть роботу прозорих підприємств – вимагатимуть перегляду таких змін.

"Ми всі за детінізацію, прозору діяльність бізнесу, але треба мати уявлення, як такі кроки впливають на підприємництво, особливо мале і середнє, економіку в цілому. Боротьба із "злісними неплатниками" не повинна зачепити чесний бізнес. Потрібно, щоб не було корупційних проявів, а також бажання будь-якою ціною виконати план податкових зборів. Для ділового середовища зараз і так надто мало стимулів – високе кредитне, тарифне навантаження", – зауважив президент УСПП Анатолій Кінах.

Спірним моментом є те, що податківці обіцяють проводити блокування накладних (в разі необхідності) в ручному режимі. А це вже можливість для корупції. Тому в УСПП обіцяють відстежувати подальшу ситуацію та реагувати на скарги від підприємництва.

Нагадаємо, наразі моніторингу не підлягають податкові накладні до досягнення обсягу 500 тис. грн. Проект постанови знижує цей ліміт відразу в 10 разів, як тільки обсяг операцій у звітному періоді перевищить 50 тис.грн. Це означає, що уникнуть можливих проблем із системою лише дуже дрібні компанії. Хоча моніторинг не означає автоматичного блокування, на практиці будь-які операції, які податківцям видалися ризиковими – стануть його причиною.

Джерело: УСПП


За матеріалами uspp.ua


26.10.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта