Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

За якими критеріями та як часто пожежні перевірятимуть бізнес

 
 
Проблемні питання дерегуляції підприємницької діяльності порушив круглий стіл, що відбувся у ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

В обговоренні взяли участь представники Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал", Департаменту соціального захисту населення ЗОДА, Запорізької обласної ради профспілок, Торгово-промислової палати.

За круглим столом, зокрема, йшлося про проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки у 2018 році. На суттєві аспекти щодо планових перевірок звернув увагу присутніх головний інспектор сектору техногенної безпеки ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Сергій Шумельний. Справа в тому, що положеннями Постанови Кабміну № 1043 від 27 грудня 2017 року визначено втрату чинності ПКМУ від 29 лютого 2012 р. № 306, а також затверджено нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Отже, за новими критеріями об’єкти з високим ступенем ризику будуть перевірятися не частіше, ніж один раз на два роки; із середнім ступенем ризику - не частіше, ніж один раз на чотири роки; з незначним ступенем ризику - не частіше, ніж один раз на шість років.

Втім, проблемним лишається питання щодо визначення критеріїв ризику, що були переглянуті. До групи високого ризику потрапило менше суб’єктів господарювання, що раніше мали високий ступінь ризику. Причому, багато з тих суб’єктів, що раніше вважалися з високим ступенем ризику, тепер стали з середнім чи малим ступенем ризику. Однак, у Плані комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік - вони все ще фігурують як об’єкти з високим ступенем ризику, бо план формувався за старими Критеріями.

Тут виникає багато запитань у підприємців. У зв’язку з цим Державна регуляторна служба України та Державна служба з надзвичайних ситуацій підготували спільне роз’яснення, у якому прояснили спірні питання щодо проведення перевірок.

Фото: ГУ ДСНС України у Запорізькій області


За матеріалами zakon0.rada.gov.ua


02.07.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта