Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Запоріжтрансформатор може зупинитись через податкові привілеї для аналогічної продукції імпортерів

 
 
Запорізький обласний союз промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал", членом якого є ПрАТ "Запоріжтрансформатор", листовно поінформував про суть проблеми Президента, Прем’єр-Міністра, Верховну Раду та голову Запорізької облдержадміністрації.

Ухвалені наприкінці минулого року Верховною Радою України зміни до Перехідних положень Податкового кодексу України, що передбачають звільнення до 31.12.2022 року від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10000 кВа (Закон України № 2628-VIII від 23.11.2018 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів") ставлять під загрозу подальше функціонування ПрАТ "Запоріжтрансформатор".

Адже через приховання за цифровими кодами УКТ ЗЕД (без їх розшифровки) у пункті, що стосується ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, іноземні виробники трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10000 кВа отримали цінові преференції при здійсненні операцій з ввезення своєї продукції на територію України – звільнення від оподаткування податком на додану вартість та, як наслідок, здешевлення продукції іноземного виробника на 20 % порівняно з аналогічною продукцією вітчизняного виробництва.

ЗОСППР "Потенціал" вважає, що ця ситуація є неприпустимою та призведе до ліквідації потужного стратегічного підприємства в електроенергетичній галузі, яким є ПрАТ "Запоріжтрансформатор", в зв’язку з його ринковою неконкурентноспроможністю. Як наслідок, це загрожує втратою біля трьох тисяч робочих місць у Запоріжжі та зростанню соціальної напруги в регіоні.

Враховуючи вищезазначене, та з метою підтримки вітчизняного виробника, ЗОСППР "Потенціал" наполягає на внесенні до Верховної Ради України проект закону щодо виключення коду УКТ ЗЕД 8504 23 00 00 з пункту 64 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України.


Потенціал Інформ


31.01.2019
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта