Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Запорізький Союз промисловців сприятиме поверненню бізнесу в регіон

 
 
За минулий рік область недоотримала 2,6 млрд.грн., що запорізькі бізнесмени переказали за митне обслуговування в інших регіонах. Оминати запорізьку митницю їх змусили кілька причин.

Ситуацію, що склалась з розмитненням товарів і сировини, а також проблеми, пов’язані з експортно-імпортними операціями на Запорізькій митниці, обговорювали сьогодні, 30 січня, учасники «круглого столу» в облдержадміністрації.

Попереднє керівництво Запорізької митниці, як зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, не йшло на діалог з промисловцями.

«Минулого року, - сказав він, - ми ініціювали проведення подібного «круглого столу», але у керівництва Запорізької митниці не було завдання відстоювати інтереси регіону. В результаті, ми отримали лише 250 млн.грн. Ці гроші ми спрямували на ремонт доріг Запоріжжя-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь».

А таких, належно упорядкованих автошляхів, могло бути значно більше. За «митним експериментом» в 2017 році сотні тисяч гривень планувалось спрямувати на розвиток автошляхів за умови перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, які, до речі, продовжені й на нинішній рік.

З минулого тижня Запорізьку митницю очолює Олексій Мужев. За його звітом на сьогоднішньому «круглому столі», у 2017 році на Запорізькій митниці здійснювали митне оформлення товарів 1611 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), яким сплачено податків на суму 6 млрд.грн. «При цьому, - констатував він, - 344 суб’єкти ЗЕД, з місцем реєстрації у Запорізькій області, сплатили податки в інших митницях на суму 2,6 млрд.грн., з них 202 суб’єкти ЗЕД взагалі не здійснили митне оформлення імпортних товарів в Запорізькій митниці».

Впродовж останніх років, за словами чиновника, ця тенденція щорічно зростала. Сума податків, сплачених запорізькими суб’єктами ЗЕД на митницях в інших регіонах у 2015 році складала 1 млрд.грн., у 2016 – 1,4 млрд.грн., а це на 30,4 відсотка більше, а ніж у попередньому році, у 2017 році – 2,6 млрд.грн., шо на 85,4 відсотка більше, у порівнянні з 2016 роком.

До речі, впродовж цих років про проблеми з Запорізькою митницею при оформленні експортно-імпортних операцій неодноразово заявляли члени Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал». Основні скарги стосувались коригування митної вартості товарів та зміни коду товару.

«Проблеми з декларуванням в Україні пов'язані не із законодавством, а з неправильним його застосуванням», - наголошує президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Олександр Головко.

В умовах складної економічної ситуації бізнес намагається вижити, створює нові робочі місця, тож, варто допомогти бізнесу, або, принаймні, не заважати працювати.

«Тільки робота в рамках законодавчого поля зможе повернути на територію Запорізького краю підприємства, які перейшли на митне обслуговування в інші регіони», - резюмував Олександр Головко.


Потенціал Інформ


30.01.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 Потенціал Інформ

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта