Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

ЗОСППР «Потенціал» виступив на захист підприємців Запоріжжя

 
 
Нещодавно в Будинку Профспілок відбулось засідання членів Запорізької регіональної ради підприємців та Держпродспоживслужби в Запорізькій області. У круглому столі прийняли участь Олександр Головко – в. о. президента Запорізького обласного союзу підприємців «Потенціал», Лідія Кривенко - голова правління міської спілки підприємців «Ніка», голова Комітету з питань підприємництва, торгівлі, промислової політики, захисту прав споживачів Громадської ради при Запорізькій облдержадміністрації, Микола Погребняк – голова Запорізького клубу юристів, Віктор Шершнєв - начальник головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Вікторія Проскур – заступника начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Головним питанням заходу було розгляд спірного питання щодо доцільності видання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 12.08.2016 р. № 71 “Щодо посилення державного ветеринарного контролю та огляду на ринках".

За словами представників підприємців конфлікт з співробітниками лабораторій ветсанекспертизи на ринках виник під час справляння збору за ветеринарний огляд продовольчої продукції промислового виробництва. Вони вважають, що збір не правомірний так, як продукція має сертифікат виробника і не має проходити експертизу.

Таку позицію підприємців підтримав в.о. президента ЗОСППР «Потенціал» Олександра Головко. Він підкреслив: «Продукція виготовлена на промислових підприємствах та маючи сертифікат не повинна додатково обкладатися збором, а тільки проходити огляд по тарифам, які визначено законодавством». Також Олександр Степанович запропонував Головному управлінню Держпродспоживслужби надати письмові роз’яснення підприємцям щодо порядку здійснення державного контролю за продукцією промислового виробництва тваринного походження, спеціалістами лабораторій на агропродовольчих ринках. При цьому, Олександр Степанович зауважив, що слід звернути увагу у зазначених роз’ясненнях на поняття партії товару, що підлягає огляду та документи, які повинні її супроводжувати. Зазначений лист довести до відомі підприємців через Запорізьку регіональної раду підприємців.

За результатами обговорення питання вирішили:

1. Запорізькій регіональній раді підприємців довести до операторів ринку наказ МінАПК від 13.02.2017р. № 96 «Розміри плати за послуги, які надаються регіональними службами ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті та бюджетними установами центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів».

2. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Запорізькій області підготувати письмові роз’яснення підприємцям щодо порядку здійснення державного контролю за продукцією промислового виробництва тваринного походження, спеціалістами лабораторій на агропродовольчих ринках. При цьому, звернути увагу у зазначених роз’ясненнях на поняття партії товару, що підлягає огляду та документи, що повинні її супроводжувати. Зазначений лист довести до відомі підприємців через Запорізьку регіональної раду підприємців.

3. Ініціювати питання перед головою облдержадміністрації про необхідність внесення в установленому порядку законодавчих ініціатив щодо змін та доповнень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

4. Обговорення подальшої актуальності наказу № 71 “ Щодо посилення державного ветеринарного контролю та огляду на ринках " вважати недоцільним у зв’язку з втратою його актуальності.

Слід додати, що це питання винесено на розгляд спільного засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва та Запорізької регіональної ради підприємців, яке відбудеться 23 березня цього року у приміщенні Запорізької облдержадміністрації.


Потенціал Інформ


20.03.2017
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 Потенціал Інформ

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта