Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

На Запоріжжі експериментально будуватимуть бетонні автошляхи за унікальною технологією

 
 
Автошляхи з бетону за унікальною технологією будуватимуть експериментально - спочатку на території Запорізької області. Таке рішення прийняли учасники наради у ДП "ДерждорНДІ", скликаної за дорученням Прем’єр-міністра з ініціативи Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал".

Новацію щодо будівництва бетонних автошляхів запропонував ПрАТ "Запоріжсклофлюс", до речі, єдиний в Україні виробник силікату натрію, з якого роблять рідке скло. За розробленою на підприємстві технологією, бетон з використанням рідкого скла, здешевлює бетонну суміш на 10-15 відсотків, значно скорочує строки застигання (достатньо 4-5 діб) та збільшує строк стійкості автошляхового полотна (до 14 років), крім того, майже унеможливлює знос шин автотранспорту. Ці властивості підтвердили науково-дослідні випробування, що проводили київські науковці. Зважаючи на схвальні висновки, Запорізький обласний союз промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" ініціював використання цієї унікальної технології виготовлення бетону для будівництва автошляхів в Україні та звернувся з цією пропозицію до Прем’єр-міністра. На що відразу ж відреагував Київ.

За дорученням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Укравтодор скликав нараду, що відбулася 25 липня в Державному дорожньому науково-дослідному інституті імені М.П. Шульгіна за безпосередньою участю автора цієї унікальної технології - генерального директора ПрАТ "Запоріжсклофлюс" Миколи Осипова.

В роботі наради взяли участь представники Федерації Роботодавців України та Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал", керівництво та науковці Укравтодору, ДерждорНДІ, Гіпропрому та Національного авіаційного університету.

"Унікальна технологія запоріжців всіх зацікавила. Довговічність дорожніх конструкцій через впровадження сучасних матеріалів і технологій має бути головним пріоритетом балансоутримувачів. Будівництво доріг з цементобетонним покриттям може допомогти досягти цієї цілі", - зауважив в.о. директора ДП "ДерждорНДІ" Артем Безуглий. За його словами, інновацію запорізького виробництва варто застосувати як експериментальну технологію та розробити відповідну нормативну документацію, визначити кошторис тощо. З чим не могли не погодитись учасники наради. Під час обговорення було вирішено створити робочу групу, а також експериментально спорудити для початку на території Запорізької області декілька ділянок бетонних автошляхів за унікальною технологією.


Потенціал Інформ


27.07.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта