Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Запорізькі підприємці гуртом домоглись призупинення упередженого рішення міськвиконкому щодо оплати за тепло

 
 
Запорізький обласний союз промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал" вважає за потрібне віддати належне міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку, який зрозумінням поставився до проблем малого та середнього бізнесу міста та призупинив дію рішення виконавчого комітету міськради щодо нового порядку розподілу обсягів теплової енергії між житловими і нежитловими приміщеннями в багатоквартирних будинках.

Цей новий порядок, запроваджений з початку нового опалювального сезону в Запоріжжі, виконкомом міськради був розроблений та затверджений на підставі закону про комерційний облік теплової енергії. В результаті платежі за опалення власників нежитлових приміщень непомірно зросли. Представники малого та середнього бізнесу, підприємства та офіси яких розміщені в підвалах та на перших поверхах житлових багатоповерхівок, отримали рахунки за опалення у листопаді удвічі-тричі більші, аніж раніше, із сумами від 4 до 15 тисяч, а дехто навіть на 35 тисяч гривень. Причому, переважна їхня більшість відмовились від центрального опалення, "відрізали" батареї та перейшли на електричні обігрівачі. А від тих, хто сплачує за теплову енергію за лічильниками, комунальники відмовились приймати показники, мовляв, вартість оплати за тепло тепер визначають за власною схемою. Власне, це й стало причиною протесту підприємців, що 3 січня зібрались біля офісу комунального підприємства "Міські теплові мережі", з яким, до речі, цю проблему вони намагались вирішити ще в грудні. Тоді ж підприємці також звернулись до одного з авторів закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", народного депутата України Альони Бабак. Вона підтримала запоріжців та надіслала відповідний депутатський запит до міського голови Запоріжжя та керівника міськтепломережі.

"Наш підприємець спілкувався з автором цього законопроекту, народним депутатом України Альоною Валеріївною Бабак. З’ясувалось, поки що немає методики розрахунків за теплопостачання, яку ще має розробити та затвердити кабмін. А отже, комерсантам, власникам нежитлових приміщень у багатоповерхівках, треба було нараховувати оплату за діючими тарифами та лише за ті послуги міськтепломережі, яку вони безпосередньо отримали", - говорить представник Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал", голова Запорізької міської Спілки підприємців "Ніка" Лідія Кривенко. За її словами, бізнес й без того опинився на межі виживання, тож, влада повинна підтримати підприємців. "Ви ж розумієте, - каже вона, - зараз підприємці відключають тепломережу, відмовляються від її послуг, тому що вони економлять кожну копійку. А тут приходять рахунки на шалені суми, та ще й за послуги, які не отримували. Я вважаю, що це не нормально, і влада мусить повернутися в бік підприємців, тому що в нас й так безробіття зашкалює, а в результаті ставлять палки в колеса тим підприємцям, які створюють робочі місця".

Зважаючи на вимоги підприємців, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк вирішив призупинити рішення виконавчого комітету міської ради, а також доручив перерахувати оплату за тепло в поточному опалювальному сезоні.

"У нас, - заявив Володимир Буряк під час зустрічі з підприємцями, - приймається багато законів, які не підтверджуються необхідними підзаконними актами. Це сталося і в даному випадку. Рішення виконкому я скасувати не можу. Це може зробити лише суд. Тому призупиню дію рішення виконавчого комітету, доручу перерахувати підприємцям оплату за тепло. У той же час ми звернемося за роз'ясненнями до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо прийнятого рішення виконкому, а також затвердження порядку розподілу обсягів теплової енергії між житловими і нежитловими приміщеннями".

Як повідомляє сайт міської ради, після отримання роз'яснень від Мінрегіону міський голова має намір знову зустрітися з підприємцями, щоб обговорити подальші кроки у вирішенні проблеми.


Потенціал Інформ


04.01.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 Потенціал Інформ

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта