Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Для захисту інтересів підприємців

 
 
Народний депутат України, віце-президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Романовський вніс на розгляд парламенту пропозиції щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість при придбанні електроенергії без реєстрації податкових накладних в ЄРПН)»

Останнім часом у суб'єктів господарювання виникли проблемні питання у відносинах з енергетичними компаніями України, що спеціалізуються на передачі та постачанні електричної енергії споживачам, а саме - підприємства не реєструють у Єдиному реєстрі податкові накладні при постачанні електроенергії. Таким чином, суб’єкти господарювання - споживачі електроенергії у звітних періодах не мають права віднести до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у зв'язку з придбанням електроенергії.

Такі обставини приводять до критичної фінансової ситуації суб'єктів господарювання, зокрема вимиваються обігові кошти, і, як наслідок, у підприємств немає фінансів на придбання сировини, виплати заробітної плати працівникам, сплати податків до бюджетів та інше.

Тому, як вважає народний депутат України Олександр Романовський, необхідно внести зміни до податкового законодавства для врегулювання цього питання.

Зокрема, податковий кредит може бути сформований платником податку без отримання податкової накладної на підставі рахунку за послуги, виставлені їх постачальником, при дотриманні таких обов’язкових умов: постачається послуга, а не товар; вартість послуг має визначатися за показниками приладів обліку; рахунок повинен містити загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника. Електрична та теплова енергія, газ, пара, вода, повітря охолоджене чи кондиційоване, вважаються товаром. Операції з постачання таких товарів віднесено до категорії житлово-комунальних послуг.

Для захисту прав та інтересів субєктів господарювання законопроектом визначається, що підставою для нарахування сум податку, також є послуги і поставлені товари, вартість яких визначається за показниками приладів обліку.

Прийняття проекту Закону, пояснює Олександр Романовський, не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України, відсутні положення, які містять ознаки дискримінації, а також правила і процедури, які можуть містити ризики корупційних правопорушень.

Прийняття проекту Закону забезпечить можливість покупцям - платникам податку на додану вартість включити до податкового кредиту суми податку н при придбанні електроенергії на підставі рахунків без реєстрації податкових накладних в ЄРПН.


Потенціал Інформ


03.05.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта