Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

14.03.2019 рішенням Запорізької обласної ради від № 32 затвержена Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області на 2019-2020 роки

 
 
14.03.2019 рішенням Запорізької обласної ради від № 32 затвержена Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва в Запорізькій області на 2019-2020 роки.


Загальне фінансування Програми планується в обсязі майже 7,8 млн. грн. Обласним бюджетом на 2019 рік затверджено фінансування Програми в обсязі – 2 млн. 536 тис. грн.


Заходи програми розраховані як для розвитку діючих

підприємців, так і для осіб, які лише планують розпочати власну справу.


1) Щодо прямої фінансової підтримки суб’єктів підприємництва.

Розпочинається в області програма компенсації відсоткових ставок за кредитами банків, отриманих бізнесом на розвиток власної справи. На її реалізацію Програмою на 2 роки поки передбачено 1,5 млн. грн. В обласному бюджеті на 2019 рік виділено 200 тис. грн.


2) Обласна влада приділяє велику увагу розвитку молодіжного та інноваційного підприємництва

З 2015 року ми продовжуємо розвивати мережу бізнес-інкубаторів на базі ВНЗ області. Натепер функціонує 5 бізнес інкубаторів. Для участі запрошуються студенти, молоді люди (до 35 років) та молоді підприємці (зареєстровані менше 1 року). В рамках роботи інкубаторів учасники проходять інтенсивний курси тренінгів з економічних, фінансових та юридичних питань, відпрацьовують свої ідеї з досвідченими менторами та на виході мають готовий бізнес-план для їх реалізації. Вже близько 40 інкубантів зареєстрували власну справу.


3) Розвиток інфраструктури бізнесу - це один з важливих напрямків, який активно підтримується обласної владою.

На меті - зробити якісний консалтинг більш доступним для вас, тому для бізнесу що планує вихід на нові ринки Програмою передбачено створення бізнес-акселератора, сфокусованого на експортоорієнтованих підприємців (100 тис. грн.).

А з 2019 року запрацює перший бізнес центр в Широківський ОТГ (100 тис. грн.). В подальшому цю практику будемо поширювати на інші ОТГ.

Крім цього ми забезпечуємо стабільну роботу Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, фахівці якого в рамках роботи «гарячої лінії» (061-213-04-62) з радістю допоможуть вам вирішити проблемні питання та допоможуть з пошуком партнерів.


4) Велику увагу ми приділяємо і залученню населення до самозайнятості через розвиток проектів сільського, зеленого туризму.

Так, в рамках Програми за цим напрямком буде реалізовано низку проектів:

- Міжнародний грантовий проект «CERTOUR II» (співфінансування – 296 тис. грн.). Загальний грант від донора складає більше 130 тис. євро;

Основна ідеєю проекту – підвищення кваліфікації працівників малого бізнсеу в туристичному секторі, для того, щоб вони могли втілювати управлінські інструменти та методи на своїх підприємствах. Це допоможе підвищити їх конкурентоспроможність та розвити нові напрямки діяльності.

По завершенню проекту буде створено інтернаціональну мережу туристичних об’єктів (100 мікро, малих та середніх підприємств з п’яти партнерських країн – по 20 з кожної), що сприятиме просуванню вітчизняного туристичного продукту на міжнародній арені.


- «Зелене кільце Мелітопольщини» (50 тис. грн.), який має на меті створити кластер зеленого туризму та об’єднати підприємства цієї сфери для створення нового туристичного маршруту в області, з його подальшою промоуцією;

А для діючих садиб ми продовжуємо реалізацію проекту з їх оцінки та видачі сертифікатів якості міжнародного зразку (50,0 тис. грн.).

Для налагодження коопераційних зв’язків у сільській місцевості –Таврійським державним агротехнологічним університетом буде розроблено єдиний алгоритм створення обслуговуючих кооперативів та проведено низку тренінгів за цим напрямком (55 тис. грн.)


5) Також у 2019 році буде реалізовано низку соціальних проектів по залученню до самозайнятості та підприємництва людей с особливим потребами, зокрема проекти:

- «Подолай себе» (спільно із ГО «Запорізький обласний конгрес інвалідів») – бізнес-освіта окремих верств населення задля працевлаштування через зайняття підприємницькою діяльністю (60 тис. грн.)

- «Етносело – адаптація окремих верств населення (осіб з інвалідністю) до роботи в сфері зеленого туризму» (спільно з ЗОГО «Дивосвіт») (50 тис. грн..).


6) Для підтримки та підвищення конкурентоспроможності місцевих товаровиробників нами передбачено реалізацію низки заходів, таких як:

- забезпечення інформаційної підтримки – після відбору телерадіокомпаній на підставі ваших звернень будуть випущені сюжети та реклама на місцевому телебаченні та публікації у ЗМІ. (75 тис. грн.);

- організація для місцевих товаровиробників фестивалю «Бізнес-fest» – в рамках якого ви зможете представити свою продукцію та послуги широкому загалу. Його проведення у 2019 році заплановано в м. Мелітополь (175 тис. грн.).


Велика роль приділяється діалогу влади та бізнесу в рамках роботи цієї ради та обласної координаційної ради с питань розвитку підприємництва!


Потенціал Інформ


28.05.2019
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта