Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Програма видачі ваучера – ефективний важіль для підтримки підприємців

 
 
Приймали активну участь у семінарі-нараді виконавчий директор ЗОСППР «Потенціал» Валерій Крайній, начальник відділу організації профнавчання ЗОЦЗ Олег Ярковой, провідний фахівець з питань зайнятості відділу організації профнавчання ЗОЦЗ Світлана Лісовська, заступник начальника відділу організації профнавчання ЗОЦЗ Юліана Стародуб, заступник виконавчого директора ЗОСППР «Потенціал» Валерій Сапронов.


Низка таких важливих питань, як соціальне партнерство служби зайнятості та роботодавців-замовників кадрів як фактор ринкової стабільності регіону, сучасні виклики сьогодення щодо підготовки робітничих кадрів на замовлення роботодавців в регіоні були розглянуті учасниками. Не оминули і наступні теми: підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці шляхом отримання ваучера та обговорили шляхи вирішення дисбалансу між попитом та пропозицією на ринку праці шляхом організації індивідуального навчання під замовлення роботодавців.


Доповідачем з питання соціального партнерства служби зайнятості та роботодавців-замовників кадрів як фактору ринкової стабільності регіону виступив Валерій Крайній.


Державна служба зайнятості разом з ЗОСППР «Потенціал» постійно шукає нові підходи до розв’язання існуючих проблем у сфері зайнятості населення, покращення ситуації на ринку праці. Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. №207.


Ваучер – документ, на підставі якого здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності за зазначеним Переліком Кабінету Міністрів.


Такою можливістю особа має право скористатися лише один раз. Оплата здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на 01.06.2019 р. вартість ваучера становить – 19210 грн. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність за затвердженим Мінсоцполітики переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, і є резидентами.


Ваучери видаються особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше як 15 років до досягнення пенсійного віку. Перелік осіб, які мають право пройти професійне навчання за рахунок Державних коштів шляхом отримання ваучера набагато більший. Це громадяни (без урахування обмежень у віці «45+»), а саме: внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники АТО з числа інвалідів , демобілізовані з військової служби (окрім військовослужбовців строкової служби), котрі не набули права на пенсію.

А також особи, які звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації , органів і підрозділів цивільного захисту, державної кримінально-виконавчої служби, у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними права на пенсію.


Ваучер не може бути виданий громадянам, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, які не мають професійно-технічної або вищої освіти або протягом останніх 3 років проходили перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.


Союз промисловців підтримує програму видачі ваучера, що дає можливість особі підвищити свою професійну компетентність, стати успішним та затребуваним спеціалістом.


Потенціал Інформ


14.06.2019
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта