Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Шлях до енергоефективності: Як зекономити бюджетні кошти та поліпшити екологічний стан міста

 
 
З унікальним досвідом запровадження проектів з енергоефективності ознайомилися запорізькі журналісти під час прес-туру "Шлях до енергоефективності. Успішні історії Чернігова", організований у рамках Проекту Українського освітнього центру реформ.

Аналогічний досвід має й Запоріжжя, де такий захід проводився раніше. Тож, корисно було порівняти досягнення міських влад, нашого Запоріжжя та Чернігова, щодо впровадження проектів з енергозбереження та енергоефективності.

На відміну від Запоріжжя, Чернігів - місто маленьке, 290 тисяч населення. Проте, як розповіли під час прес-туру керівники профільних управлінь та відділів Чернігівської міської ради, програми з енергоефективності розробляються та реалізуються вже десять років поспіль, що спрямовані, перед усе, на освітні та медичні заклади, а також заклади культури. Як це реально сприяло збереженню енергії, розповів начальник відділу енергоефективності управління економічного розвитку міста Чернігівської міськради Роман Мовчан. За його словами, завдяки співпраці з Європейською ініціативою "Угода мерів", був розроблений та затверджений стратегічний документ міста з впровадження енергоефективних заходів, що включають більше сімдесяти проектних пропозицій вартістю більше одного мільярда гривень.

"У місті, - сказав посадовець, - діє програма підвищення енергоефективності у бюджетних установах Чернігова, якою охоплено сто закладів і установ, що утримуються з міського бюджету. Програма розрахована на 11 років вартістю 553 мільйони гривень. За рахунок коштів міського бюджету на реалізацію міської програми з енергозбереження, виконання капітальних ремонтів, коштів державного бюджету та фінансово-технічної допомоги від міжнародних організацій було впроваджено кілька технічних заходів у бюджетних установах та закладах".

Так, зокрема, за 2017-2018 роки було профінансовано енергоефективних заходів майже на 68 млн. грн., що включає ЛЕД-освітлення вулиць та приміщень, встановлення біля півсотні індивідуальних теплових пунктів, підтримку ОСББ, закупівлю нових тролейбусів. Впроваджуються енергоефективні заходи підприємствами сфери тепло-, водопостачання та водовідведення і житлово-експлуатаційними підприємствами. Проводяться роботи з модернізації котельнь, часткової заміни та ізоляції мереж теплопостачання. Багатоквартирні житлові будинки оснащуються засобами обліку споживання води, встановлюються реле часу та сутінкові реле.

В місті з 2015 року запроваджена система енергомоніторингу на базі програмного продукту львівського розробника "Muni", що дозволяє дистанційного управління ІТП (наразі 16 обєктів), а також своєчасного виявляти аварії та оперативно реагувати на них. Крім того, завдяки цій системі, місто має можливість визначати клас енергоефективності будівель, а отже аналізувати ефективність та пріоритетність енергетичних проектів та програм.

Міська рада регулярно проводить у місті Дні сталої енергії за допомогою Агентства США з міжнародного розвитку USAID та німецького GIZ. Це – консультації, практичні заняття, конкурси, вікторини, виставки обладнання на всі смаки для дітей та дорослих, які вже полюбили місцеві мешканці. Працюють у Чернігові і проекти з залученням грантових грошей.

Журналістам показали також обєкти, де впроваджено енергоефективні заходи та проекти з використанням відновлюваних джерел енергії. Це Чернігівський колегіум №11 та дитячий садочок №71. В цих будівлях реалізовані проекти енергоефективної реновації з залученням грошей USAID та GIZ на вигідних умовах співфінансування. Виконані роботи з заміни вікон, дверей, утеплено стіни, горище, встановлено ІТП. Вартість робіт відповідно складає 19,2 млн. грн. та 2,5 млн. грн. Грантові гроші склали відповідно 13,8 млн. грн. та 900 тис. грн.

Учасники прес-туру також побували й на обєктах КП "Водоканал" - переобладнання якого є гордістю Чернігова. За 23 мільйони доларів США кредитних коштів Світового банку впроваджені заходи, що скоротили споживання електроенергії на 35%, крім того, значно скоротили й втрати води.

В цілому, за підсумками 2017 року, скорочення споживання енергоресурсів у Чернігові становило більше мільйона гривень.

Анатолій Козаченко


Потенціал Інформ


27.11.2018
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта