Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

Стан реформування ринку електроенергії та законотворчі ініціативи ФРУ стали головними темами Запорізької регіональної ради

 
 
Днями відбулося засідання Регіональної ради підприємців, на якому обговорювали стан реформування ринку електроенергії та законотворчі ініціативи Федерації роботодавців України.


Інформація директора ТОВ «Запоріжжяелектропостачання» Богдана Носика викликала жваве обговорення, в тому числі і серед керівників великих промислових підприємств. Однозначно, введення нових правил реформування ринку електроенергії з 1 липня 2019 року створили складні умови в роботі підприємств та роботодавців. При цьому говорили про те, що президент України Володимир Зеленський вніс законопроект, в якому запропоновано призупинити дію змін ринку електроенергії до кінця 2020 року. Однако народні депутати не розглянули цей проект закону. Тому регіональна рада підприємців прийняла рішення створити робочу групу, звернулась до підприємців та роботодавців надати свої пропозиції і за результатами звернутись до президента України, Кабміну та ВР щодо тимчасового призупинення рішення змін в реформуванні ринку електроенергії.

Щодо другого питання було вирішено підтримати проекти законів України № 5303 «Про внесення змін до статті 99 Конституції України щодо удосконалення конституційної функції Національного банку України для забезпечення економічного зростання країни», № 8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал», № 2554а-д «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення», № 2555а-д «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки», № 7206 «Купуй українське, плати українцям» та № 6671-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності» і постанови Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо створення Міністерства промисловості та інновацій України».

Проекти законів №5303 та №8557 прокоментувала заступниця начальника Запорізької дирекції АБ «Радабанк» Анастасія Онишко:

«Основний меседж внесення змін - напрямок монетарної політики, тобто кредитно-грошової політики на досягнення фінансової стабільності, прагнення до довгострокового економічного зростання і мінімізація безробіття за досвідом Сполучених Штатів. Ні для кого не секрет, що системні ризики банків, від яких залежить значною мірою стабільність і розвиток економіки і соціального добробуту в цілому сконцентровано на Національному Банку.

Ступінь відповідальності НБУ, згідно зі статтею 99, на сьогодні ми вважаємо недостатньою. Ми пропонуємо розширити функціонал діяльності НБУ.

А головний аргумент до змін закону на виведений капітал - це те, що даний податок буде стимулювати власний бізнес і наявність робочих місць, оплати податків до місцевого бюджету. Об'єктом оподаткування так само стануть операції, спрямовані на виведення коштів з обороту. Одною з переваг стане прозорість звітності компаній, і це, в свою чергу, сприятиме зниженню тиску податкової на бізнес».

«В умовах економічної кризи, зовнішньополітичної та військової агресії по відношенню до України вкрай необхідна мобілізація усіх наявних ресурсів для відновлення та прискореного розвитку національної економіки України. Цей законопроект ставить на меті створення сприятливих передумов для ефективного використання механізму публічних закупівель як засобу стимулювання розвитку української промисловості та підприємництва», - зазначає заступник виконавчого директора ЗОСППР «Потенціал» Євгеній Драздович, говорячи про проект закону «Купуй українське, плати українцям».

В завершальній промові президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Головко влучно зауважив, що: «Проблеми є, і сьогодні ми їх позначили. Я ще раз нагадую, що це - проекти законів, ми можемо їх регулювати, як хочемо. Я готовий вислухати кожного з вас, тому давайте вносити свої зміни».


Потенціал Інформ


09.07.2019
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта