Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

У Запоріжжі опановують в роботі мобільну еколабораторію

 
 
На мобільній лабораторії моніторингу довкілля, починаючи з цього тижня, вчиться працювати персонал Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на базі якого вона діятиме.

Запровадження цієї своєрідної екологічної "швидкої допомоги" для Запоріжжя, в певній мірі, стала можливою, завдяки ініціативам ЗОСППР "Потенціал". Зокрема, екологічна рада обласного союзу промисловців першою порушило питання про нагальну потребу моніторингу екологічного стану довкілля. На її засіданнях були презентовані декілька проектів за безпосередньою участю авторів-науковців з різних міст України. За участю представників міської запорізької та обласної влади на екологічній раді ЗОСППР "Потенціал" обговорювались питання адаптації запропонованих екопроектів для Запоріжжя та області, а також кошторис та деякі інші організаційні та технічні питання. Остаточне рішення щодо придбання мобільної еколабораторії приймалося депутатами міської та обласної рад.

Минулого тижня, 24 січня, відбулася презентація мобільної еколабораторії, придбаної наприкінці минулого року на умовах співфінансування з обласного та запорізького міського бюджетів, вартістю в майже 12 млн грн.

Мобільна еколабораторія облаштована на базі мікроавтобусу "Форд транзит". Прилади, які тут розміщені, за 16 показниками перевірятимуть повітря, ще за вісьмома – воду і ґрунт.

В мобільній лабораторії для цього встановлені кілька газоаналізаторів, що вимірюватимуть вміст в повітрі фенолу, формальдегіду, хлору, сірковуглецю тощо, аналізатор нафтопродуктів у воді та ґрунті, прилади для виміру хлоридів, нітратів, рівня радіації тощо.

Усі дані оприлюднюватимуться в режимі реального часу.

Лабораторія вважається однією з найсучасніших подібних в Україні. Похибка в її результатах менше за 1%.

Цього тижня на мобільній еколабораторії розпочав вчиться працювати персонал Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на базі якого вона діятиме.

Фото порталу Depo.Запоріжжя.

Обговорюємо та коментуємо на сторінці Потенціал Інформ у FacebookЗа матеріалами zp.depo.ua


28.01.2019
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 

Читайте нас на FACEBOOK


Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта