Логін:
Пароль:
 


Архів подій


 

українською мовою / на русском языке

У Запорожжі покращиться екологія: Модернізація графітувального виробництва дозволить ПрАТ «Укрграфіт» досягти екологічних нормативів ЄС

 
 
Незважаючи на значні вкладення в інфраструктурні об'єкти і складне становище на ринку, ПрАТ «Укрграфіт» продовжує модернізацію виробництва.

У завершальну стадію вступив найважливіший для підприємства проект створення печей поздовжнього графітування, необхідність реалізації якого назріла вже давно. Цього року будівельники передадуть виробничникам першу чергу печей для відпрацювання технології. Обсяги інвестицій тільки першого етапу проекту склали - 16 млн. доларів США, значна частина з яких отримана підприємством від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. В рамках кредитного договору з Банком підприємство зобов’язано виконати ряд вимог екологічного спрямування. Реалізація цих завдань дозволить підприємству досягти екологічних нормативів ЄС.

Можна з упевненістю стверджувати, що створення печей поздовжнього графітування є для ПрАТ «Укрграфіт» знаковим етапом у розвитку підприємства. Це дозволить виробляти продукцію, що відповідає зростаючим вимогам світових лідерів чорної і кольорової металургії, та суттєво посилити свої позиції серед виробників графітованої продукції.

Генеральним підрядником проекту створення печей поздовжнього графітування є ТОВ «Укрпром Монтажбуд», м.Київ. Крім того до виконання ряду відповідальних робіт були залучені й відомі будівельні організації м. Запоріжжя:

- ТОВ "Співдружність Авіа Буд", молоде підприємство, яке динамічно розвивається та впевнено почувається на будівельному ринку Запоріжжя та області;

- Компанія «Гідроспецфундаментстрой», яка спеціалізується на створенні пальових опор;

- ТОВ «МСК», що є однією з провідних будівельних компаній України та володіє як досвідченими фахівцями, так і власним парком сучасної будівельної техніки, які дозволяють реалізовувати найрізноманітніші проекти в галузі будівництва.

Створюваний комплекс печей не має аналогів в Україні. Практично кожен його елемент - унікальний. Сконструйований и виготовлений у рамках даного проекту рухливий модуль підживлення печей поздовжнього графітування став підсумком спільної плідної праці вчених, проектувальників та промислових підприємств нашої країни.

Модуль об'єднує в єдиний комплекс різне обладнання: для стиснення колон вуглецевих заготовок і плавного компенсування зміни їх довжини в процесі графітування; передачі до заготовок електричної потужності, а також переміщення та позиціонування модуля навпроти необхідної печі комплексу.

Серед основних авторів вказаного модулю необхідно виділити такі провідні промислові підприємства України як добре відомий в світі проектуванням та виготовленням унікального обладнання ПрАТ «Новокраматорський механічний завод» (м.Краматорськ) та НПП "Перетворювач-комплекс" (м.Запоріжжя).

Для максимального скорочення видалення пилу при операціях завантаження-вивантаження пересипних матеріалів (які запобігають доступу кисню до заготовок під час процесу графітування) спеціально для ПрАТ «Укрграфіт» італійською фірмою Bonfanti s.r.l. була сконструйована мобільна пневмоустановка. Установка керується одним оператором та дозволяє повністю автоматизувати процес завантаження/розвантаження вуглецевої пересипки в печі. Для мінімізації пиління установка обладнана розсіювальними апаратами і потужним високотемпературним рукавним фільтром, що дозволяє забезпечити вміст пилу в повітрі не більше 30 мг на кубометр, що дозволило здійснювати викид безпосередньо в цех.

Завершення будівництва поздовжнього графітування дозволить, по-перше, витрачати набагато менше електроенергії (очікувана економія - більше 40%), по-друге, скоротити технологічний процес приблизно з тижня до майже доби, та по-третє, зменшити викиди в атмосферне повітря таких забруднюючих речовин як оксиди вуглецю, оксиди сірки та пил від 20% до 3-4 разів, що за найскромнішим підрахунком дозволить скоротити викид забруднюючих речовин більш ніж на 100 тонн на рік.

Також позитивним фактором будівництва лінії поздовжнього графітування є збільшення кількості робочих місць на підприємстві. У зв'язку з запуском нового виробництва ПрАТ «Укрграфіт» додатково набирає співробітників як робочих так і інженерно-технічних спеціальностей різних напрямків, забезпечуючи гідний рівень оплати праці, що має стабільну тенденцію до зростання.

Всі рішення, використані під час реалізації проекту створення печей поздовжнього графітування у ПрАТ «Укрграфіт», захищені патентами, власниками яких є виробники обладнання, що постачається, ПрАТ «Укрграфіт» (м.Запоріжжя) або ПрАТ «Новокраматорській механічний завод» (м.Краматорськ).

Для надання можливості познайомитися з умовами праці на підприємстві, особливостями технологічного процесу і ходом модернізації технологічного та екологічного обладнання періодично організовуються екскурсії для дітей співробітників підприємства і студентів навчальних закладів різних рівнів акредитації. У першому випадку діти мають можливість побачити своїх батьків на робочих місцях під час виконання службових обов'язків, а в другому молоді люди мають нагоду особисто познайомитися з підприємством і тим обладнанням, яке вони вивчають в училищах, коледжах, інститутах.

Студенти навчальних закладів мають також можливість спробувати свої сили в обраній спеціальності, пройшовши в ПрАТ «Укрграфіт» виробничу практику або влаштувавшись на роботу в період канікул. Такий підхід дозволяє зробити вибір своєї майбутньої професії повністю усвідомленим.

Для довідки:

ПрАТ «Укрграфіт» - провідний виробник в Україні графітованих електродів для електросталеплавильних, руднотермічних та інших видів електричних печей, товарних вуглецевих мас для електродів Содерберга, футеровочних матеріалів на основі вуглецю для підприємств металургійного, машинобудівного, хімічного та інших комплексів промисловості.

Графітування - процес високотемпературної обробки (близько 2800º С) вуглецевого матеріалу, в результаті якого відбувається упорядкування та перестроювання атомів вуглецю в структуру графіту.


Потенціал Інформ


12.09.2017
 
Версія для друку
Відправити другу
На початок
 
 Потенціал Інформ

Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізької областіАгентство Промышленных Новостей


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Цитування в інших ЗМІ тільки зі згадуванням в якості джерела ЗОСППР «Потенціал». Передрук матеріалів в мережі тільки з прямим гіперпосиланням на http://www.potencial.org.ua
Проверка сайта